En eski kitle iletişim araçlarından birisi olarak radyo; değişen medya yapılanmasında hala önemli bir yere sahip. İnternetin hayatımıza hızla girmesiyle birlikte diğer tüm iletişim araçlarında olduğu gibi radyolar da buradaki yerini alarak internet üzerinden dinlenebilir hale geldi. Hatta radyoların internet üzerinden dinlenebiliyor olması radyolara reklam veren markalar için oldukça önemli bir kriter oluşturuyor.

Websiteleri hayatımıza girdiğinde bannerlarla tanıştık, internet üzerinden video izlerken pre-roll reklamlar gördük. Ancak yıllardır radyolar internet üzerinden de yayın yaparken dijital reklam tarafında aktif olamadı.

Doğuş Yayın Grubu olarak biz bugün NTV Radyo, NTVSpor Radyo, Virgin, Voyage, Capital101, Eksen, Kral Fm ve Kral Pop kanallarını bünyesinde barından Türkiye’nin en çok dinlenen radyo grubuyuz. Elbette bu gücün önemli bir kısmı da internet üzerinden dinlenmemizle gerçekleşiyor. Bu gücün radyolara hem dinleyici olarak hem de bir reklam mecrası olarak katkısı çok büyük. Türkiye’deki rakamlarına bakacak olursak 2010 yılını 108 milyon TL’de kapatan Türkiye radyo reklam pazarı bu yılı 120 milyon TL ‘de kapatması bekleniyor.

Bugün itibariyle Doğuş Yayın Grubu‘nun sahip olduğu tüm radyolarda extra hedefleme özellikleri de ( re-targetting – geo targetting – behavioral targetting ) yapabileceğiniz dijital reklamlar artık hizmetinizde.

Bir radyonun web sitesi üzerinden dinlenmesi için her play tuşuna basıldığında; bir çok hedefleme özelliğiyle sesli dijital reklam vermeniz artık mümkün. Üstelik kaç kişi tarafından dinlediğinin online raporlanabildiği, frequency capping ( FC ) uygulayabildiğiniz hatta yakında playerımız ile ntvmsnbc.com ve NTVSpor.net video galerilerinden soracağımız anket sorularıyla işaretlediğimiz Erkek/Kadın, Eğitim Durumu ve SES gruplarına özel dijital reklamlar verebileceksiniz.

Yani Virgin Radyo’da yayınlanacak pre-roll jingle’ı sadece kadınlara ve/veya üniversite mezunu kadınlara dinletmeniz mümkün olacak bu da bir reklam jingle’ının, hedefleme özelliğiyle daha başarılı bir kampanya olmasına katkıda bulunacak.

Bir Reklam Mecrası Olarak Radyo

Radyo reklamları bilindiği gibi işitsel olduğundan mutlaka bir albenisinin olması gerekiyor. Özellikle reklamdaki ses tonu ve müzik çok önemli. İnternette radyo dinlemek için play tuşuna basan bir kullanıcının yayının gelip gelmediği kontrol ettiği an algısının en yüksek olduğu andır. Bu an dijital reklamın araya girip dinlettiği jingle’ın hatırda kalmasını sağlayacak önemli bir zamandır.

Örneğin yeni lansmanlarda ya da gel-katıl çalışmalarında bir çok marka radyoyu frekans mecrası olarak kullanır ama markalar bir fiyat indirimi ya da yeni bir ürün lansmanı için radyoyu bir tanıtım mecrası olarak kullanılır.

Siz bugün NTV ya da KanalD seyredeceğim diye televizyonunuzu açmazsınız. Ancak radyo dinlerken bu tam tersinedir. Radyo dinleyicileri TV’deki gibi kendilerini milyonlarca takipçiden birisi olarak hissetmezler, biraz daha sahiplenme söz konusudur bu nedenle radyonun sadakati diğer mecralara göre biraz daha yüksektir.

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.