Facebook’un açılış sayfası olma yolundaki adımları her gün karşımıza yeni özellikler getiriyor. Bir süredir Avrupa’da 5 ülkede ve Amerika’da kullanılan Facebook Deals yakında Facebook Places’ın aktif olduğu diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelecek. Places özelliğine yeni kavuşan Türkiye eminim yakın gelecekte tüm dünyada aktif olacak Deals’ı da çok sevecek.

Dünya üzerinde 200 milyon aktif mobil Facebook kullanıcısı var. Deals özelliği bu insanlara yakınınızdayken fırsatlar sunmanıza olanak sağlıyor.

4 tip fırsat var. Tek Seferlik Fırsat, Arkadaş, Sürekli Müşteri ve Bağış fırsatları. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi her biri farklı amaçlara hizmet eden fırsatlar. Facebook’daki tanımlarıyla fırsatlar aşağıdaki gibi.

1. Tek Seferlik Fırsat: Bu fırsat türünü hem yeni hem mevcut müşterilerinize sunabilirsiniz. Yeni bir ürün çıkarmak, ürün fazlasından kurtulmak, sezon kampanyaları sunmak veya yalnızca mağazanıza daha çok insan çekmek istediğinizde Tek Seferlik Fırsatlar oluşturabilirsiniz.

2. Arkadaş Fırsatı: Arkadaş Fırsatı size, birlikte yerlerini bildiren en fazla 8 kişilik gruplara indirim sunma imkanı verir. Arkadaş Fırsatları, birden çok kişi yerini bildirdiğinde daha çok insanın profilinde görüntüleneceği için, işletmenizi daha fazla duyurmanın harika bir yoludur.

3. Sürekli Müşteri Fırsatı: En sadık müşterilerinizi ödüllendirmeye odaklanmak isterseniz, bir Sürekli Müşteri Fırsatı oluşturun. Bu fırsatlara müşteriler ancak belirli bir sayıda yer bildirimi yaptıktan sonra hak kazanabilir. İşletmenize bağlı olarak yer bildirimi sayısı değişiklik gösterebilir. En az iki, en çok da 20 yer bildiriminden sonra kullanılabilecek bir fırsat oluşturmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

4. Bağış Fırsatı: İstediğiniz hayır kurumuna bağışta bulunmak için Bağış Fırsatı oluşturun. Bu, işletmenizin topluma yarar sağlamasının yanı sıra işletmenize de insani bir yön eklemenin harika bir yoludur.

Ülkemizde de aktif olduğunda, sayfanın yöneticileri markanıza ait facebook sayfasında edit page yaptıktan sonra solda çıkan menülerde Deals seçeneceğini görmeye başlayacak. Karşınıza üstteki resimde görünen ekran gelecek. Fırsatınızı seçtikten sonra Deal’ınızı tanımlayıp insanların ona nasıl sahip olacakları hakkında gerekli yerleri doldurup yayınlayabiliyorsunuz. Nasıl? Çok kolay değil mi?

Artık fırsatlarınız hazır şimdi potansiyel müşterilerin bunları nasıl göreceğine bir bakalım.


Places özelliğine girildiğinde etraftaki yerler listeleniyor eğer bu yerlerde herhangi bir fırsat varsa isminin yanında sarı bir icon beliriyor. Markaya tıkladıktan sonra ne tür bir fırsat olduğunu görebilecek ve nasıl yararlanabileceğiniz hakkında bilgi alabileceksiniz.Web üzerinden de yakınlarıdaki fırsatları aşağıdaki gibi görebileceğiz.

Markalarınıza ait Facebook sayfanızdaki kişi sayısını artırmak için çeşitli stratejiler yapıyorduk. Ödüllü oyunlar kurgular yaptık, Celebrity’ler kullandık. Fırsat’lar hayatımıza girdiğinde artık Markanızı beğenmeleri için bir sebebiniz daha olmuş olacak.

Bu yeni özellik ülkemizde markalar tarafından da sıkça kullanılan Foursquare’i eminim etkileyecek. Foursquare’de yakın bir zamanda markaların kampanya yapmasını kolaylaştırmıştı. Hatta http://foursquare.com/business/venues adresinde güzel de bir video ile tanıtımını yapmıştı. Facebook’daki kişi sayısının üstünlüğünü düşünecek olursak markalar için foursquare’in popülaritesi düşecektir diye düşünüyorum.

Mashable Google’ın işletmelere gönderdiği tanıtım dökümanını kaynak göstermesiyle netlik kazanan proje için Google tarafından da bir açıklama geldi. Google’da çok yakkında Google Offers ile fırsat işine girecek.

Yakında bir çok markanın çok aktif kullanacağına emin olduğum Facebook Deals’ı Avrupa’da ilk kullanan markalardan birisi de Starbucks olmuştu.

Facebook’un Deals için hazırladığı tanıtım videosu

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.