Facebook’un açılış sayfası olma yolundaki adımları her gün karşımıza yeni özellikler getiriyor. Bir süredir Avrupa’da 5 ülkede ve Amerika’da kullanılan Facebook Deals yakında Facebook Places’ın aktif olduğu diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelecek. Places özelliğine yeni kavuşan Türkiye eminim yakın gelecekte tüm dünyada aktif olacak Deals’ı da çok sevecek.

Dünya üzerinde 200 milyon aktif mobil Facebook kullanıcısı var. Deals özelliği bu insanlara yakınınızdayken fırsatlar sunmanıza olanak sağlıyor.

4 tip fırsat var. Tek Seferlik Fırsat, Arkadaş, Sürekli Müşteri ve Bağış fırsatları. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi her biri farklı amaçlara hizmet eden fırsatlar. Facebook’daki tanımlarıyla fırsatlar aşağıdaki gibi.

1. Tek Seferlik Fırsat: Bu fırsat türünü hem yeni hem mevcut müşterilerinize sunabilirsiniz. Yeni bir ürün çıkarmak, ürün fazlasından kurtulmak, sezon kampanyaları sunmak veya yalnızca mağazanıza daha çok insan çekmek istediğinizde Tek Seferlik Fırsatlar oluşturabilirsiniz.

2. Arkadaş Fırsatı: Arkadaş Fırsatı size, birlikte yerlerini bildiren en fazla 8 kişilik gruplara indirim sunma imkanı verir. Arkadaş Fırsatları, birden çok kişi yerini bildirdiğinde daha çok insanın profilinde görüntüleneceği için, işletmenizi daha fazla duyurmanın harika bir yoludur.

3. Sürekli Müşteri Fırsatı: En sadık müşterilerinizi ödüllendirmeye odaklanmak isterseniz, bir Sürekli Müşteri Fırsatı oluşturun. Bu fırsatlara müşteriler ancak belirli bir sayıda yer bildirimi yaptıktan sonra hak kazanabilir. İşletmenize bağlı olarak yer bildirimi sayısı değişiklik gösterebilir. En az iki, en çok da 20 yer bildiriminden sonra kullanılabilecek bir fırsat oluşturmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

4. Bağış Fırsatı: İstediğiniz hayır kurumuna bağışta bulunmak için Bağış Fırsatı oluşturun. Bu, işletmenizin topluma yarar sağlamasının yanı sıra işletmenize de insani bir yön eklemenin harika bir yoludur.

Ülkemizde de aktif olduğunda, sayfanın yöneticileri markanıza ait facebook sayfasında edit page yaptıktan sonra solda çıkan menülerde Deals seçeneceğini görmeye başlayacak. Karşınıza üstteki resimde görünen ekran gelecek. Fırsatınızı seçtikten sonra Deal’ınızı tanımlayıp insanların ona nasıl sahip olacakları hakkında gerekli yerleri doldurup yayınlayabiliyorsunuz. Nasıl? Çok kolay değil mi?

Artık fırsatlarınız hazır şimdi potansiyel müşterilerin bunları nasıl göreceğine bir bakalım.


Places özelliğine girildiğinde etraftaki yerler listeleniyor eğer bu yerlerde herhangi bir fırsat varsa isminin yanında sarı bir icon beliriyor. Markaya tıkladıktan sonra ne tür bir fırsat olduğunu görebilecek ve nasıl yararlanabileceğiniz hakkında bilgi alabileceksiniz.Web üzerinden de yakınlarıdaki fırsatları aşağıdaki gibi görebileceğiz.

Markalarınıza ait Facebook sayfanızdaki kişi sayısını artırmak için çeşitli stratejiler yapıyorduk. Ödüllü oyunlar kurgular yaptık, Celebrity’ler kullandık. Fırsat’lar hayatımıza girdiğinde artık Markanızı beğenmeleri için bir sebebiniz daha olmuş olacak.

Bu yeni özellik ülkemizde markalar tarafından da sıkça kullanılan Foursquare’i eminim etkileyecek. Foursquare’de yakın bir zamanda markaların kampanya yapmasını kolaylaştırmıştı. Hatta http://foursquare.com/business/venues adresinde güzel de bir video ile tanıtımını yapmıştı. Facebook’daki kişi sayısının üstünlüğünü düşünecek olursak markalar için foursquare’in popülaritesi düşecektir diye düşünüyorum.

Mashable Google’ın işletmelere gönderdiği tanıtım dökümanını kaynak göstermesiyle netlik kazanan proje için Google tarafından da bir açıklama geldi. Google’da çok yakkında Google Offers ile fırsat işine girecek.

Yakında bir çok markanın çok aktif kullanacağına emin olduğum Facebook Deals’ı Avrupa’da ilk kullanan markalardan birisi de Starbucks olmuştu.

Facebook’un Deals için hazırladığı tanıtım videosu

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.