Ege Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Ağırlıklı Matematik Bölümü’nü bitirdikten sonra iş hayatıyla eş zamanlı olarak Maltepe Üniversitesi’nde MBA eğitimini de tamamladı.

İnternet’le, Türkiye’de ilk varlık göstermeye başladığı yıllarda tanışarak; çeşitli IRC ve Online Gaming’e olan kişisel merakından ötürü de, Türkiye’nin en önemli oyun sunucularının kurulmasında ve yönetiminde görev aldı.

Mezun olduğu tarihe kadar bir çok teknoloji firmasında farklı pozisyonlarda yarı zamanlı olarak çalıştıktan sonra profesyonel iş hayatına, daha lise yıllarında merak sardığı, internet teknolojileri ve yazılım mühendisliğiyle Galya Reklam Ajasında başlayarak, ödüllü bir çok web projesinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı.

Kariyerine 2007 yılında Doğan Online’a geçerek devam eden İlker Ermurat, burada çeşitli pozisyonlarda ve projelerde görev aldıktan sonra en son MedyaNet İş Geliştirme Yöneticisi pozisyonuna getirildi. O dönemde Türkiye’de gelişen dijital mecralar olan Video, Mobil Reklamcılık ve Davranışsal hedefleme alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırarak, Adserver teknolojilerinin geliştirilmesi ve ek reklam gelirleri kazanılmasını sağlayacak projelerde yer aldı.

2009 yılında Doğuş Yayın Grubu’a ait tüm markaların dijital işlerini yürüten departmanında Direktörlük görevine getirildi. Burada yeni işbirliktelikleriyle gelir arttıracak projelerin hayata geçmesinde görev aldı. Radyolarda sesli dijital reklam, dergilerin iPad versiyonları, farklı platformlarda gelişen dijital reklam modellerinin hayata geçmesi, dikey portallar ile reklam pastasını büyütme ve YeniMedyaDüzeni konferansı gibi bir çok projede görev aldı.

2012 yılı itibariyle Microsoft Türkiye’nin Reklam ve İçerik Danışmanı oldu ve buradaki görevine devam etmektedir.

Hayata geçmesinde görev aldığı, web ve sosyal medya projeleriyle Altın Örümcek’te ve Mixx Awards’da ödüller kazandı.

3 sene boyunca Online reklam mecrasını geliştirmek amacıyla faaliyet gösteren IAB’nin (Interactive Advertising Bureau) Türkiye Teknik Komitesi’nde Online Ölçümleme Araştırması ve Denetlenmesi Projesinin gerçekleştirilmesinde aktif rol almış ve eş zamanlı olarak IAB Yönetim Kurulu’nda da görev yapmıştır.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra sektörün gelişmesi için çeşitli konferanslarda ve eğitimlerde; şirketlere özel dijital dünya, sosyal medya, online strateji&pazarlama ve internet teknolojileri üzerine seminerler/danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

 

Comments are closed.