IAB için dernekleşme süreci uzun zamandır konuşuluyordu. Dün Çalık Holding Binası’nda yaptığımız oylamada genel kuruldan 61 evet, 3 hayır sonucu çıktı.

Sevgili Levent Erden görevinden istifa ettiği için Reklamverenler Derneği Başkan’ı sayın Ahmet Pura’nın kendi değimiyle misafir başkan olarak görev yaptığı oturumda, önce dernekleşme sürecinin nasıl olacağı ve neden olması gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı ardından bir zaman planı sunuldu.

Oylama sonrası dernekleşme sürecinde mevcut yönetim kuruluna destek verilmesi kararına varıldı. Aramızda bu 3 hayır oyunun kimin verdiği konusunu da merak etmedik değil :)

IAB olarak kısa sürede 100′ü aşkın üyeye sahip olmanın verdiği güvenle dernekleşme sonrası daha rahat hareket edilebileceği konusunda fikir birliğine varmıştık. Bu tip kalabalık ve sürekli üye giriş ve çıkışlarının olduğu kurumlarda şirketleşmek; üye giriş-çıkışlarında sürekli hisse devri gerektirdiği için hepimiz şimdilik erken olduğunu düşündük.

Bu karar umarım tüm Türkiye reklam piyasası için olumlu sonuçlar doğuracak. Ancak Sevgili Levent Erden’in dernekleşme kararı sonrasında atacağı adımları da merakla beklediğimi dile getirmek isterim.

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın