İnternet’in reklam mecrası olarak tek bir çatı altında tarafsız bir biçimde ölçümlenmesi ve denetlenmesi için IAB Türkiye Teknik komitesinde görev yaptığım dönemde birlikte çalışma fırsatı bulduğum Levent Erden başkanlık görevinden istifa etti.

Kendisine şahsım adına IAB Türkiye için yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkürü bir borç bilirim.

Radikal Gazetesinin istifa ile ilgili haberinin orjinal haline buradan, yenimedyaduzeni.com‘un verdiği habere de buradan ulaşabilirsiniz.

“Levent Erden, kurulduğu 2007’den beri sürdürdüğü IAB Türkiye İnteraktif Reklam Platformu (IAB) başkanlığından istifa etti. Platformun başkanlığını, Reklamverenler Derneği’nin de başkanlığını yapan Ahmet Pura üstlendi ve bu göreve platformun dernekleşme süreci tamamlanana kadar devam edecek.

Levent Erden istifa gerekçesini, “Temsil ettiğim derneğin ve onun profesyonellerinin gereksiz güç oyunlarından yorulduğum için istifa ettim” şeklinde açıkladı. Erden “Profesyonellerinin yanlış yönlendirmesi ile RD’nin mayısta seçim yapmaya ikna olması, istenmediğimin işaretidir. Ayrıca herkes atama ile göreve gelirken başkanlık için seçim talep edilmesi, gereksiz güç oyunudur” dedi.

“Reklamcılar Derneği, IAB Türkiye’yi ölçüm derneğine indirgemeye çalışıyor” iddiasında bulunan Erden şöyle konuştu: “Dünyada sosyal medyayı en çok kullanan dördüncü ülke Türkiye. İnteraktif medya kullanımında ‘bench mark’ ülke olabiliriz. Bunu sağlayabilmek için IAB Türkiye’nin salt ölçüm yapan bir derneğe indirgenmesi değil, sektörümüzün global güç olması için çalışan bir oluşuma dönüştürülmesi lazım.”

Pura ise RD Yönetim Kurulu ile dernekleşme konusunda görüştüklerini ve bu sırada Erden’in görevi bırakmak istediğini söyledi. Pura, “İAB’nin hükmi şahsiyeti olması gerekiyor. Dernekleşerek bu yerine getirilecek ve stratejiden sapmadan fonksiyonlar sürecek” dedi.”

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın