Temmuz ayında dernekleşme sürecini tamamladığımız IAB Türkiye için ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdik ve yaptığımız oylamayla Yönetim Kurulu üyelerini belirledik.

IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura‘nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı daha sonra konuşan Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan dijitalin geçen yıla göre ilk altı ay içinde en fazla büyüyen mecra olmasına dikkati çekti.

IAB’nin bu günlere gelmesinde büyük emeği geçen ve kendisine ben dahil hemen hemen herkesin “Başkan” diye hitap ettiği eski başkanımız Levent Erden özel davetli olarak katıldı. Genel Kurul’da yaptığı konuşması sırasında Türkiye’nin pek çok konuda dünya sıralamalarında ilk üçlerde yer almadığını, ama internet söz konusu olunca durumun değiştiğini, dijitale ilişkin her konuda ilk 3’lere girildiğini vurguladı. Bunun Türkiye için önemli bir fırsat olduğunun da altını çizdi. İnternet bütçelerindeki rakamların ölçümlenemeyen kısmını dahil ettiğimizde daha büyük bir ekonomiden bahsettiğimizi dile getirdi.

17 asıl 7 yedek üyeden oluşan yeni yönetim kurulu aşağıdaki gibi belirlendi.

Yeni Yönetim Kurulu
1. Ciner Yayın Holding
2. Crenvo Bilişim Danışmanlık
3. Eczacıbaşı
4. Grey Worldwide İstanbul
5. Maxus Medya
6. Medyanet İletişim
7. Mynet
8. Netcom Medya
9. Noktacom Medya
10. PH Reklam
11. Pro-Ad Reklam
12. Reklamcılar Derneği
13. Reklamverenler Derneği
14. Reklam Z
15. Sahibinden Bilgi Teknolojileri
16. Turkuvaz Reklam
17. Yıldız Holding
18. Avea İletişim
19. BBG Reklam
20. Cocacola
21. Dijital Büro
22 Doğuş Yayın Grubu
23. Optimum Media
24. Netbook

Bir Cevap Yazın