iPad’in hayatımıza girdiği gün itibariyle dünya üzerinde bir çok habere tanık olduk. New York Times’ın iPad versiyon yayın kararı, Apple’ın online kitap satın alınıp okunmasına izin veren BookStore’u, WIRED’ın iPad için özel tasarladığı dergi derken iPad birden dergiler, kitaplar ve gazeteler için vazgeçilmez bir platform haline gelmeye başladı.

Ülkemizde de iPad popüleritesinin artmasıyla birlikte dergilerin, gazetelerin iPad ortamına geçişlerini izledik. Kimi örnekleri deneme boyutunda bıraktı kimi gayet profesyonel bir şekilde hayatına devam etti.

iTunes App Store üzerinden ücret ödeyerek hizmet almanın iki yolu var. Birincisi paralı bir uygulama indirmek, ikincisi de ücretli/ücretsiz bir uygulamanın içerisinden In App Purchase yöntemi ile bir içerik satın almak. Fakat Şubat 2011 ‘de Apple bir basın açıklaması yaparak iPad için bu yöntemler arasına In App Subscriptions‘ı yani Uygulama İçerisinden Abonelik sistemini de kattı.

İçerik satışının iTunes App Store üzerinde olmadığı durumlarda uygulanacak fiyatlama için bir standart getirerek kullanıcıların uygulama dışında satın almayı tercih etmelerini engellemiş oldu. iTunes üzerinden kayıtlı kredi kartlarıyla kolayca satın alma yapma şansı varken insanların tekrar tekrar başka platformlara kredi kartı bilgilerini girmeyeceği çok aşikardı.
Bu kararla Apple ücretli dergi uygulamalarından aldığı komisyon ücretini aşmak için kullanılan yöntemlerin önüne geçti.

Dünya devi bir çok markanın iTunes App Store üzerinde satılan ücretli versiyonlarında büyük düşüşler yaşandığınıda hatırlatmak isterim. Vanity Fair, Glamour, GQ hatta Popüler teknoloji dergisi Wired da bu düşüşlerden etkilenenler arasındalar.

Doğuş Yayın Grubu olarak bizim en önemli dergilerimizden olan CNBC-e Dergi için değişik bir strateji belirledik. Ücretli satılan dergimizin iPad versiyonunu Valensas Dergi Platformu üzerinde hem HTML5 zenginlikleriyle donattık hem de ücretsiz olarak yayına sunduk. Basılı dergiden iki hafta sonra yayına giren iPad versiyon dergideki reklam alanları için aldığımız farklı bir karar var. Online dergiyle basılı derginin reklamlarını birbirinden ayırdık. Yani siz hem iPad versiyon dergide hem de basılı dergide olmak istiyorsanız bunun için ayrı ayrı rezervasyon yapıp farklı reklam uygulamalarını hayata geçirmek zorunda kalıyorsunuz. iPad versiyon için yayına hazırlayacağınız reklamlarda HTML5 zenginliğinden yararlanabildiğiniz gibi bu alanların görüntülenebilirliğini de kontrol edebiliyorsunuz.

Reklamverenler için oldukça cazip bir reklam alanına dönüşen iPad uygulamaları, online dergiler için de yepyeni bir platform. eMarketer’ın araştırması bunu gözler önüne seriyor.

Basılı dergi içeriğinden daha fazlasını sunabilmenizin ayrıcalığı ve insanların tüm eski sayılarınıza bir iPad’den ulaşabiliyor olmalarının kazandırdığı deneyim çok önemli.

Bu platform internetin olmadığı her yerde eğer iPad’iniz yanınızdaysa daha önceden indirdiğiniz tüm dergi içeriğini offline olarak gezme fırsatını size sunuyor…

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.