2011 Aralık ayının ilk günlerinde Microsoft Türkiye ile yeni hayata geçecek bir proje üzerinde toplantı yaptık. Projenin Türkiye’de internet kullanımını arttırmayı hedeflemesi yıllardır internet projeleri üzerine çalışmış birisi olarak beni oldukça etkiledi. Sevgili Suavi Alper Mestçi‘nin proje için kurguladığı plan dahilinde Microsoft’un teklifini kabul ederek Microsoft Türkiye‘nin Reklam ve İçerik Danışmanı oldum.

Eminim TV reklamlarında, metro duraklarında, outdoor’da, gazetelerde ya da sinemalarda gördüğünüz projenin reklam videosunu yazıya başlamadan önce eklemek istedim.

Proje Türk Telekom‘un Türkiye’de internetle tanışmamış yüzbinlerce haneyi internetle tanıştırması üzerine kurgulandı. Lokum adında bir portal hayata geçirdik. Türk Telekom, ücretsiz dağıttığı modemlerden bu portala erişimi ücretsiz kıldı. Her gün günlük haberleri okuyabileceğiniz, astroloji, spor, çocuk ve magazin gibi bir çok başlıkta bilgiye erişebileceğiniz canlı bir portal yarattık. Ve bu portali sürekli yeniliklerle büyütecek planları hazırladık.

Portal’in tüm teknik alt yapısını, tasarımını, içerik ve reklam stratejilerini Microsoft Türkiye olarak yazılımda ve proje planlarında iç kaynaklarla, içerikte TurkTelekom grubu şirketleri ve OverTeam’den destek alarak biz gerçekleştiriyoruz. Bu portal aracılığıyla internetle tanışan kullanıcılar herhangi bir dış bağlantıya gitmek istediklerinde karşılarına saatlik ya da günlük satın alabilecekleri internet paketleri çıkıyor. Saati 1 TL, Günlük 2 TL. Yani her ay sabit ücret ödeyerek bir abonelik altına girmek ya da modem satın almak zorunda zorunda kalmayacaksınız. Kullanacağınız kadar interneti ödeyeceksiniz üstelik bu tutar için banka havalesi ya da kredi kartı ödemesi yapmanıza gerekte yok. Tutar otomatik olarak sizin sabit telefon hattınızın aylık faturası içinde internet kullanım bedeli olarak yansıyacak. Süreniz dolduğunda bağlantınız otomatik olarak kapanacağından ödediğiniz tutarın dışına hiçbir zaman çıkmıyorsunuz.

Hem de taahhüt olmadan, bağlantı ücreti olmadan ve ücretsiz modem ile sunulacak olan Lokum İnternet sayesinde, ülkemizdeki internet kullanıcı sayısının hızla yükselmesi hedefleniyor. Kısa süre içerisinde 100 bin’den fazla ön kayıta ulaşıldığı bilgisini verebilirim.

Evlerinde bilgilsayarları bulunmayan haneler içinde çok yakında cazip fiyatlarla bilgisayar kampanyalarının da olabileceği haberini şimdiden vermek isterim.

Çok yakında burada online reklamcılıkta yenilikler yaratacak reklam hedeflemelerinin geleceği müjdesini de vermek isterim. Bu konu projenin danışmanı olarak üzerine en çok düştüğüm konulardan birisi.

Evde interneti olmayan akrabalarınız ve tanıdıklarınız varsa bu ücretsiz hizmetten faydalanmaları için en yakın TurkTelekom bayiine ulaşmaları yeterli olacak.

Lokum Nedir?

Lokum, ev ve iş telefonu kullanıcısı olup da internet hizmetinden yararlanmayanların faydalanabileceği bir hizmet. Hizmetten faydalanmak isteyenlerin telefon hatları ücretsiz olarak internet bağlantısına hazır hale getiriliyor. İnternete girmek için gereken tak çalıştır kablosuz modem ücretsiz olarak temin ediliyor. Kullanıcılar herhangi bir taahhüt, sözleşme ya da ücret talep edilmeden internet hizmetinden faydalanmaya hazır hale getiriliyor. Haber, spor, magazin, kadın ve aile, finans, eğlence, fırsat ve indirim gibi farklı kategorilerde birçok bilgi ve haberin yer aldığı Lokum sitesi ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. İhtiyaç duyduğunda internet hizmeti satın almak isteyenler saatlik 1 TL ve günlük 2 TL fiyatla 1 Mbps hız ile internetten faydalanabiliyor. Kalan süre bilgilendirmesi, paket bitince otomatik kapanma gibi özellikleri sayesinde kontrollü kullanım imkânı sunan Lokum hizmetinde kullanılan kadar ücret müşterinin telefon faturasına yansıtılıyor.

Kampanyanın Özellikleri

Bu hizmetten faydalanmak için Türk Telekom telefon abonesi olmanız yeterli.
Herhangi bir taahhüt altına girmeden, sözleşme imzalamadan, aylık ek ücret ve herhangi bir modem ücreti veya bağlantı ücreti ödemeden bu üründen faydalanabilirsiniz. Sadece modem teslim tutanağı imzalamanız gerekmektedir.

İnternetin sınırsız dünyasına adım atmak isterseniz Lokum sitesi üzerinden Türk Telekom sınırsız saatlik internet paketini 1TL ‘ye, günlük sınırsız internet paketini ise 2TL’ye satın alabileceksiniz.

Siz de Türk Telekom ofis ve bayilerine giderek ya da 0 800 5000500 nolu ücretsiz numarayı arayarak kolaylıkla başvurabilirsiniz. Ücretsiz modemi Türk Telekom Ofis ve Bayilerine başvurarak elden teslim alabilir, 0 800 5000500 nolu ücretsiz numara ile başvurularda ise kurye ile teslim alabilirsiniz.

Proje hakkında başvuru ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/BireyselUrun/Evde/Data-ve-Genis-Bant-Hizmetleri/Internet-Hizmetleri/Lokum/kisaca

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın