2011 Aralık ayının ilk günlerinde Microsoft Türkiye ile yeni hayata geçecek bir proje üzerinde toplantı yaptık. Projenin Türkiye’de internet kullanımını arttırmayı hedeflemesi yıllardır internet projeleri üzerine çalışmış birisi olarak beni oldukça etkiledi. Sevgili Suavi Alper Mestçi‘nin proje için kurguladığı plan dahilinde Microsoft’un teklifini kabul ederek Microsoft Türkiye‘nin Reklam ve İçerik Danışmanı oldum.

Eminim TV reklamlarında, metro duraklarında, outdoor’da, gazetelerde ya da sinemalarda gördüğünüz projenin reklam videosunu yazıya başlamadan önce eklemek istedim.

Proje Türk Telekom‘un Türkiye’de internetle tanışmamış yüzbinlerce haneyi internetle tanıştırması üzerine kurgulandı. Lokum adında bir portal hayata geçirdik. Türk Telekom, ücretsiz dağıttığı modemlerden bu portala erişimi ücretsiz kıldı. Her gün günlük haberleri okuyabileceğiniz, astroloji, spor, çocuk ve magazin gibi bir çok başlıkta bilgiye erişebileceğiniz canlı bir portal yarattık. Ve bu portali sürekli yeniliklerle büyütecek planları hazırladık.

Portal’in tüm teknik alt yapısını, tasarımını, içerik ve reklam stratejilerini Microsoft Türkiye olarak yazılımda ve proje planlarında iç kaynaklarla, içerikte TurkTelekom grubu şirketleri ve OverTeam’den destek alarak biz gerçekleştiriyoruz. Bu portal aracılığıyla internetle tanışan kullanıcılar herhangi bir dış bağlantıya gitmek istediklerinde karşılarına saatlik ya da günlük satın alabilecekleri internet paketleri çıkıyor. Saati 1 TL, Günlük 2 TL. Yani her ay sabit ücret ödeyerek bir abonelik altına girmek ya da modem satın almak zorunda zorunda kalmayacaksınız. Kullanacağınız kadar interneti ödeyeceksiniz üstelik bu tutar için banka havalesi ya da kredi kartı ödemesi yapmanıza gerekte yok. Tutar otomatik olarak sizin sabit telefon hattınızın aylık faturası içinde internet kullanım bedeli olarak yansıyacak. Süreniz dolduğunda bağlantınız otomatik olarak kapanacağından ödediğiniz tutarın dışına hiçbir zaman çıkmıyorsunuz.

Hem de taahhüt olmadan, bağlantı ücreti olmadan ve ücretsiz modem ile sunulacak olan Lokum İnternet sayesinde, ülkemizdeki internet kullanıcı sayısının hızla yükselmesi hedefleniyor. Kısa süre içerisinde 100 bin’den fazla ön kayıta ulaşıldığı bilgisini verebilirim.

Evlerinde bilgilsayarları bulunmayan haneler içinde çok yakında cazip fiyatlarla bilgisayar kampanyalarının da olabileceği haberini şimdiden vermek isterim.

Çok yakında burada online reklamcılıkta yenilikler yaratacak reklam hedeflemelerinin geleceği müjdesini de vermek isterim. Bu konu projenin danışmanı olarak üzerine en çok düştüğüm konulardan birisi.

Evde interneti olmayan akrabalarınız ve tanıdıklarınız varsa bu ücretsiz hizmetten faydalanmaları için en yakın TurkTelekom bayiine ulaşmaları yeterli olacak.

Lokum Nedir?

Lokum, ev ve iş telefonu kullanıcısı olup da internet hizmetinden yararlanmayanların faydalanabileceği bir hizmet. Hizmetten faydalanmak isteyenlerin telefon hatları ücretsiz olarak internet bağlantısına hazır hale getiriliyor. İnternete girmek için gereken tak çalıştır kablosuz modem ücretsiz olarak temin ediliyor. Kullanıcılar herhangi bir taahhüt, sözleşme ya da ücret talep edilmeden internet hizmetinden faydalanmaya hazır hale getiriliyor. Haber, spor, magazin, kadın ve aile, finans, eğlence, fırsat ve indirim gibi farklı kategorilerde birçok bilgi ve haberin yer aldığı Lokum sitesi ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. İhtiyaç duyduğunda internet hizmeti satın almak isteyenler saatlik 1 TL ve günlük 2 TL fiyatla 1 Mbps hız ile internetten faydalanabiliyor. Kalan süre bilgilendirmesi, paket bitince otomatik kapanma gibi özellikleri sayesinde kontrollü kullanım imkânı sunan Lokum hizmetinde kullanılan kadar ücret müşterinin telefon faturasına yansıtılıyor.

Kampanyanın Özellikleri

Bu hizmetten faydalanmak için Türk Telekom telefon abonesi olmanız yeterli.
Herhangi bir taahhüt altına girmeden, sözleşme imzalamadan, aylık ek ücret ve herhangi bir modem ücreti veya bağlantı ücreti ödemeden bu üründen faydalanabilirsiniz. Sadece modem teslim tutanağı imzalamanız gerekmektedir.

İnternetin sınırsız dünyasına adım atmak isterseniz Lokum sitesi üzerinden Türk Telekom sınırsız saatlik internet paketini 1TL ‘ye, günlük sınırsız internet paketini ise 2TL’ye satın alabileceksiniz.

Siz de Türk Telekom ofis ve bayilerine giderek ya da 0 800 5000500 nolu ücretsiz numarayı arayarak kolaylıkla başvurabilirsiniz. Ücretsiz modemi Türk Telekom Ofis ve Bayilerine başvurarak elden teslim alabilir, 0 800 5000500 nolu ücretsiz numara ile başvurularda ise kurye ile teslim alabilirsiniz.

Proje hakkında başvuru ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/BireyselUrun/Evde/Data-ve-Genis-Bant-Hizmetleri/Internet-Hizmetleri/Lokum/kisaca

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.