Doğuş Yayın Grubu bünyesindeyken hayata geçmesi için uğraştığım son proje; MSN Türkiye web sitesiniyle NTVMSNBC ve NTVSpor web sitelerini içerik ortaklığına taşımamız oldu. Harika bir işbirliği olacağına inandığımız bu proje her iki tarafı da heyecanlandırıyordu. MSN Türkiye’nin başında görev yapan eski çalışma arkadaşım sevgili Aslı Yerdekalmazer ile birlikte son şeklini vermeye çalıştığımız proje 12 Aralık 2011 tarihi itibariyle yayına başladı.

Proje; Türkiye’nin en büyük portallarından birisi olan http://tr.msn.com/ ile Türkiye’nin en güvenilir haber kaynaklarından NTV’nin güçlerini birleştirmesiydi. MSN Türkiye daha önce içerik ortaklığı yaptığı bir çok web sitesiyle, haberin detayına tıklandığında sitenin kendisine yönlendirme yaparak ilerliyordu. Ancak MSN Global’in verdiği kararla birlikte yavaş yavaş diğer ülkelerde de hayata geçtiği gibi Türkiye’de de içerik ortaklığını MSN portalinin üzerinde ve kendilerine ait bir tasarımda sunmaya başladılar. MSN France & m6-actualite işbirliği buna bir başka örnek.

Yani artık MSN kullanıcıları haber okumak için portal dışına çıkmak durumunda kalmayacaklar. Ve MSN ziyaretçileri haberi Türkiye’nin en güvenilir kaynaklarından birisi olan ntvmsnbc.com ve NTVSpor.net’en alıyor olacaklar.

http://haber.tr.msn.com/ntv/
http://spor.tr.msn.com/ntvspor

 

Bu işbirliğinin hayata geçmesiyle alakalı benimle aynı heyecanı ve emeğini paylaşan tüm DYG ve MSN Türkiye ekibine teşekkür ederim.

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın