NTV olarak, YouTube’da canlı yayın yapan ilk Türk kanalı olduk. Seçim heyecanını NTV’nin YouTube kanalından canlı olarak dilediğiniz her yerden izleyebilir ayrıca seçim sonuçlarını an be an ntvmsnbc.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hem de dilediğiniz cihazla…

ntvmsnbc.com
www.youtube.com/NTV

Siz de kendi sitenizde youtube embed koduyla yayın yapabilirsiniz.

Genel ve yerel seçimlerle birlikte referandumda da hız ve güvenilirlik açısından Türkiye’nin en fazla rağbet gören sitesi olan ntvmsnbc, bu seçimlere de yüksek teknolojinin üst düzey ürünleriyle hazırlandı.

ntvmsnbc, seçim sonuçlarını okuyucularına hızlı ve doğru şekilde aktarırken, şık ve kolay algılanan grafik tasarımlarla da seçim yarışının en kolay izleneceği ve en anlaşılır biçimde takip edileceği internet sitesi olacak.

Seçim sonuçlarının Facebook’tan kolay izlenebilmesi için bu alana özel bir uygulama hazırlayan Ntvmsnbc, son dakika gelişmeleri ve sürpriz sonuçlar için de ayrı haber servisi sunacak.

İşte ntvmsnbc’nin 12 Haziran akşamı takipçilerine sunacağı hizmetler;

WEB

o Görsel öğelerle desteklenmiş flash tabanlı bir seçim sitesi.
o Sitede;

– Türkiye Geneli sonuçları

– Coğrafi Bölgere göre seçim dağılımları

- “Böyle Biterse” başlığı altında o anki sonuçlara göre milletvekili sayıları/dağılımları

– Eski seçim sonuçları ve Referandum ile karşılaştırmalar ve değişim oranları
– Seçimle ilgili Haber/Video ve yorum alanları
– NTV Canlı Yayın Linki
– Facebook ve Twitter üzerinde Türkiye Geneli ve seçim çevrelerinin sonuçlarının paylaşılması

o Ek olarak siteden link vermek suretiyle;
– Seçim çevrelerine göre anlık kazanan adayların listeleri
– Önemli adayların durumlarını gösteren bir rapor sayfamız bulunacak

o Widget
– Kullanıcıların siteleri üzerinden seçim sonuçlarını duyurabilmeleri için HTML tabanlı bir yatay ve dikey widget sunulacak

– Temel veriler bu alanda verilecek, detaylar için takipçiler ntvmsnbc’ye yönlendirilecek

FACEBOOK

o “Seçim 2011” özel sekmesi (Facebook uygulaması) Türkiye geneline ilişkin sonuçları anlık olarak aktaracak

o Takipçilerin soru, görüş, öneri ve yorumları anlık olarak yayına yansıyacak

MOBİL
o iPad üzerinde harita desteği ile özel bir seçim sitesi olacak ve bu sitede;
– Türkiye Geneli
– Seçim çevrelerine göre seçim sonuçlarını
– “Böyle Biterse” başlığı ile milletvekili dağılımları
– Seçim haberleri sunulacak

o iPhone
– Türkiye Geneli
– Seçim Çevrelerindeki sonuçlar
– Milletvekili Dağılımları,özel bir grafik ile sunulacak

o WAP
– Türkiye Geneli
– Seçim Çevrelerindeki sonuçları anlık olarak aktarılacak

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.