Uzun süredir telif ve fikri haklarını üzerime almak için didiştiğim aslında bu yüzden biraz geç kalan display reklamcılığında bir ilk olan yeni projem Sociable Banner ( Sosyalleşebilen Banner ) artık hayata geçmeye hazır. Konuyla ilgili işbirlik anlaşmalarını Network’lerle yavaş yavaş yapmaya başladım. Dünya üzerinde sosyal medyanın kullanımının artmasıyla birlikte hayatını internet reklamları üzerine geçirmiş birisi olarak bu ikiliyi nasıl birleştirebileceğimi düşünüp ürettiğim bir fikir.


Fikir aslında hem artan maliyetleri düşünüp, hem de nasıl daha fazla ilgili insana reklam kampanyasını duyurabileceğimi düşünerek çıkardığım bir proje. Fikrin çıkış nedenlerini aşağıda maddeler halinda sıraladım. Ama fikrin en güzel tarafı bir banner üzerinden paylaşılan bir reklamın sosyal medya üzerinden bile aldığı clickleri sayılabiliyor olması. Daha önce MedyaNet’in adServer teknolojisi üzerinde projelerde çalışmış birisi olmam bu kurgular üzerinde bana oldukça yardımcı oldu.
Bir müşteri yayınlanan sociable banner kampanyası üzerinden banner’ına aldığı direkt clickleri ölçebiliyor, bununla birlikte o banner’ı Google+, Facebook , Twitter ya da Pinterest ‘te ( isteğe bağlı olarak seçilebiliyor ) paylaşılma sayısı ve bu paylaşımdan sonra sosyal medya üzerinden aldığı clicklerde yine bit.ly api’si üzerinden kurguladığımız bir sistemle sayılabiliyor. İtiraf etmek gerekirse fikri haklarını üzerime alırken en çok zorlandığım tarafı bunu anlatmak oldu.

;

Umarım reklam sektörüne bu anlamda faydalı olabilecek bir kullanım modelini sunabilmişimdir. Ve umarım Türkiye kullanıcıları bu fikri beğenir ve sizin faydanıza olan kampanyaları paylaşıp arkadaşlarınızı haberdar edersiniz.
Unutmayın ki bu banner modeli sayesinde firmalarda sizin paylaşabileceğiniz promosyonlar düzenleyip bunları reklam haline getirmeye çalışacaklardır.
Network’lerinizden ıslarla isteyiniz! :)


Sociable Banner Faydaları

•Sosyal Medya için çıldıran markalara Sociable Banner ile daha fazla ilgili kişiye ulaşma şansı.
•Kampanyanın click raporlarında sosyal medyadan yönlenen trafiği ölçme imkanı.
•Paylaşılan kampanyanın ( fb, tw, g+, pt ) paylaşım raporu.
•Paylaşılan bu kampanyaların sosyal medyada aldığı tıklanma raporlarını markaya sunabilme fırsatı.
•Markayı ya da kampanyayı sevenlerin bunu profilinde göstermek isteği.
•Güçlü network ve Sosyal Medya penetrasyonu sayesinde yüksek erişim.
•Bir arkadaşı tarafından paylaşılan kampanyanın yüksek dikkat çekme ve beğenilme oranı.


Sosyal medyada paylaşılan bir kampanyanın örnek görsellerini görebilirsiniz. Pinterest, twittter ya da Facebook üzerinde paylaşılan kampanyalar aşağıdaki örnek resimdeki gibi olacak. Dolayısıyla siz güvendiğiniz ve tanıdığınız bir arkadaşınızın önerdiği bir kampanyayı görmüş olacaksınız. Tıklayıp tıklamamak tamamen sizin elinizde…Sistem Nasıl İşler ?

Bildiğiniz gibi bu güne kadar yapılan banner’larda hep 1 adet clickTAG bulunur. Kurguladığım teknoloji ajansların ve/veya networklerin clickTAG kurgularını bozmadan yayına alınabilecek birşey olmasına çok dikkat ettim. Nasıl derseniz mouse ile bir banner’ın üzerine geldiğinizde ( on Mouse Over action ) aşağıdan 5 pixellik bir alanda Facebook, Twitter, Google+ ve Pinterest paylaş butonları çıkıyor.


Sociable bir kampanyanın adserver tarafında yayına alınırken banner ve clicklendiğinde gidecek adresi gösteren clickTAG url’i ile birlikte; Facebook ve Google+ için görsel/metin, Twitter için 120 karakterlik bir reklam metni ( 20 karakteri bit.ly ile click url için ayrılmış durumda ) son olarakda pinterest için 500 karakterlik metin ve bir resimle yayına alınıyor olacak. Müşteri bu sosyal medya mecralarından hangilerinde kampanyasının paylaşılmasını istiyorsa bunları hazırlayacak ve istediği mecralarda paylaşılmasını sağlayacak. Aşağıdaki banner üzerindeki paylaşım butonlarının tamamı seçime bağlı olarak çıkabiliyor. İsterseniz kampanyanızı sadece Facebook‘ta paylaşılmak üzere organize edebilirsiniz.


Burada asıl dikkat edilmesi gereken şey yayına alınacak banner’ların kullanıcılara faydası olan kampanyalardan seçilmesi. Yani paylaşılmaya değer bir indirim, bir fayda veya bir hediye gibi içeriklere sahip olmalılar.
Fikrin teknik olarak hayata geçmesinde yardimlarini esirgemeyen medyanet yönetimine ve özellikle Cuneyt Kuru’ya da ayrica teşekkurler…
Çalışan Örnek: Mouse ile üzerine gelin ! Unutmayın kampanya içeriğine koyduğumuz metinler tamamen dummy, şimdilik paylaşmayınız!Sociable Banner Demo

Bir Cevap Yazın

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Caminin önünde ve iki yanında geniş Cami Halısı dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.